Zakończenie roku szkolnego 2011/2012 w Publicznym Gimnazjum w UwielinachUczniowie Gimnazjum w Uwielinach 28 czerwca o godz.1700 uroczyście zakończyli rok szkolny. Prawdziwą ucztę duchową przygotowali absolwentom ich o rok młodsi koledzy. Pod wodzą pani Agnieszki Cicheckiej drugoklasiści w poetyckiej formie imiennie pożegnali koleżanki i kolegów, każdego obdarowując „dobrym i mądrym słowem” oraz własnoręcznie wykonanym upominkiem.

Później bohaterowie uroczystości, czyli trzecioklasiści przedstawili swój program przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń, pani Moniki Delugi i pani Zenony Żeglicz- Dudkiewicz. Podziękowali nauczycielom, rodzicom i pracownikom szkoły również młodszym kolegom , udzielając im kilku rad i wskazówek. Nad oprawa muzyczną bardzo spontanicznej i wzruszającej części artystycznej czuwał pan Krzysztof Ratajczyk.

Obecny na uroczystości wójt gminy Prażmów, Grzegorz Pruszczyk nazwał występ uczniów „spektaklem emocji i uczuć”, dziękując im za dostarczone przeżycia i życząc udanych wakacji i sukcesów w dalszej edukacji. Ponadto w swoim wystąpieniu pan Wójt podziękował nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym szkoły za całoroczną pracę, w szczególności zaś wyraził swoje podziękowanie i uznanie pani dyrektor Beacie Węsek za wkład pracy w kierowanie placówką.

W dalszej części uroczystości pani dyrektor dokonała krótkiego podsumowania mijającego roku i wręczyła absolwentom świadectwa ukończenia gimnazjum oraz wszystkim wyróżniającym się w nauce . Świadectwa z wyróżnieniem zdobyło w naszym gimnazjum 20% uczniów. Również sukcesem jest niemal stuprocentowa promocja. Zaledwie dwie osoby będą zdawać poprawki w sierpniu. Wyniki egzaminów gimnazjalnych można uznać za zadawalające.

Zakres egzaminu

Szkoła

(wynik w %)

Gmina

(wynik w %)

Kraj

(wynik w %)

Język polski

69,3

68,1

65

Historia

61,9

59,8

61

Matematyka

47,7

48,1

47

Przedmioty przyrodnicze

49,6

48,1

50

Język angielski

(poziom podstawowy)

62,6

63

63Oto grono prymusów uwielińskiego Gimnazjum według wysokości osiągniętej średniej ocen.

 1. Weronika Szczytowska

 2. Magdalena Rzeszotek

 3. Aleksandra Rzeszotek

 4. Joanna Borowska

 5. Sandra Grzybowska

 6. Anika Ratajczyk

 7. Natalia Antosiewicz

 8. Magdalena Ratajczyk

 9. Marta Sasin

 10. Julia Ciechocińska

 11. Matyjasiak Zuzanna

 12. Ilona Grochala

 13. Aleksandra Sznajder

 14. Patrycja Tyborowska

 15. Aneta Borowska

 16. Joanna Matulka

 17. Aniela Ruszczak

 18. Paulina Masiarz

 19. Adrian Karwata

 20. Patrycja Kwiatkowska

 21. Alicja Budzisz

 22. Izabela Koper

 23. Karolina Skiba

 24. Kamil Tyborowski

 25. Bartłomiej Arament

Uroczystość zakończenia roku pani dyrektor Beata Węsek zamknęła pogratulowaniem wszystkim uczniom promocji i osiągniętych wyników oraz życzeniami pogodnych i radosnych wakacji.